Inne nasze serwisy: Lipoliza  •  Mikrodermabrazja  •  Manicure japoński  •  Manicure hybrydowy  •  Peeling kawitacyjny

Zabiegi laserowe

– prosty sposób na pozbycie się kompleksów

Popularność zabiegów laserowych w Polsce rośnie i nic dziwnego - jest to prosta metoda na wiele wstydliwych problemów. Za pomocą lasera można pozbyć się niepożądanego owłosienia lub zmian skórnych, istnieje także możliwość laserowego odmłodzenia skóry. Co wziąć pod uwagę, rozważając zabiegi laserowe?

ciało

Bezpieczeństwo

Należy pamiętać, że najważniejsze jest zdrowie i zabiegi laserowe nie są czymś, na czym powinno się oszczędzać. Szukając kliniki, warto sprawdzić, kto i w jaki sposób wykonuje zabiegi. Nie można ryzykować, kiedy chodzi o poprawienie wyglądu lub zdrowia. Wybierzmy więc sprawdzoną klinikę specjalistyczną, w której pracują prawdziwi eksperci. Medycyna estetyczna to dziedzina, która nieustannie się rozwija, więc odpowiedni lekarz powinien wykazać się zaangażowaniem oraz chęcią poszerzania swojej wiedzy. Chcąc rozwijać swoje umiejętności, lekarze odbywają staże w ośrodkach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej na całym świecie. Kilka razy w roku uczestniczą w międzynarodowych i krajowych kongresach, workshopach i sympozjach poświęconych medycynie estetycznej, laseroterapii i chirurgii plastycznej - tłumaczą Ilona Wnuk-Bieńkowska oraz Marcin Bieńkowski, do których należy Klinika Esteticmed w Bydgoszczy.

Komu pomoże medycyna estetyczna?

Wiele osób nie wie, że ich problemy można rozwiązać za pomocą laseroterapii. Dzięki niej możliwe są: poprawa wyglądu twarzy lub sylwetki, usunięcie zmian skórnych czy przebarwień, laserowe usunięcie blizn lub tatuaży, odmłodzenie skóry, a także usunięcie popękanych naczynek. Zabiegi laserowe to nie tylko poprawianie swojego wyglądu, ale też sposób na wyleczenie dolegliwości zdrowotnych. Co drugiej kobiecie po menopauzie pomogłoby laserowe leczenie nietrzymania moczu. Z kolei laserem frakcyjnym można pomóc także osobom zmagającym się trądzikiem oraz rozstępami. O tym, jakie inne zabiegi oferuje nowoczesna medycyna estetyczna i komu może pomóc dowiemy się ze strony http://www.esteticmed.pl/zabiegi/zabiegi-laserowe.

Rodzaje laserów

W zależności od wybranego zabiegu zarówno procedura, jak i proces gojenia mogą się różnić. Jeśli chodzi o odświeżenie skóry lub pozbycie się niedoskonałości - przebarwień czy zmarszczek - można nawet wybrać jeden z kilku laserów o podobnym działaniu. Klinika Medycyny Estetycznej Esteticmed ma do dyspozycji lasery frakcyjne: Pixel, Pixel Re:Store, Mosaic eCO2, a także takie lasery jak Q-Switch Medlite C6 oraz Vectus. Każdy sprzęt charakteryzuje się innym profilem działania - w wyborze odpowiedniego lasera pomoże konsultacja z lekarzem.

Po zabiegu

Zabiegi laserowe gwarantują szybkie efekty. Lipolizę laserową, która umożliwia redukcję tłuszczu i lifting skóry, wykonuje się tylko raz - efekt jest widoczny już po trzech tygodniach od zabiegu. W przypadku wygładzenia skóry oraz redukcji zmarszczek czy przebarwień za pomocą lasera Pixel poprawę można zauważyć w kilka dni po pierwszym zabiegu, natomiast optymalny efekt jest widoczny po ok. trzech miesiącach. Aby na zawsze zlikwidować niepożądane owłosienie, wystarczy tylko 5-6 sesji z użyciem lasera Vectus. Należy jednak pamiętać, że ilość potrzebnych zabiegów jest warunkowana indywidualnie. W przypadku niwelowania większych zmian skórnych czy usuwania dużego tatuażu trzeba nastawić się na kilka wizyt. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość - w przypadku zabiegów laserowych efekty są długotrwałe, a skutki uboczne znikome. Jest to nie tylko szybka, ale i nieinwazyjna metoda poprawiania zdrowia i wyglądu.cellulit
Inne artykuły: