Inne nasze serwisy: Lipoliza  •  Mikrodermabrazja  •  Manicure japoński  •  Manicure hybrydowy  •  Peeling kawitacyjny

Po zabiegu

Efekty, korzyści, utrzymanie wagi

efekty liposukcji Najczęściej, pierwsze dwadzieścia cztery godziny po zabiegu, pacjent spędza w szpitalu. Po tym czasie zostaje wypisany do domu, w którym ma pozostać co najmniej przez tydzień. Później może wrócić do pracy, choć powinien pamiętać że rekonwalescencja trwa około miesiąca i że nie wolno mu w tym czasie podejmować działań, które wiążą się ze znacznym wysiłkiem fizycznym. Po dziesięciu dniach od liposukcji dochodzi do usunięcia, lub rozpuszczenia szwów. Przez trzy kolejne miesiące pacjent, musi nosić specjalną, uciskową bieliznę. Masuje ona skórę i zapobiega powstawaniu krwiaków. Pooperacyjny obrzęk utrzymuje się jednak od czterech do sześciu miesięcy od dnia przeprowadzenia zabiegu. Dobrze wykonana liposukcja nie powinna doprowadzić do żadnych powikłań. Ich ryzyko wzrasta, gdy jednorazowo usuwa się dużo tkanki tłuszczowej, lub gdy podczas jednego zabiegu usuwa się ją z wielu miejsc. Najpoważniejszym, mogącym wystapić, powikłaniem jest powstanie zatoru tłuszczoego, który z kolei moze doprowadzić do zatorowości płucnej, która stanowi już zagrożenie dla życia. Duża utrata płynów może zakończyć się wstrząsem, który również stanowi stan zagrożenia. Takie przypadki zdarzają się na szczęście niezwykle rzadko. Inne, równie rzadkie powikłania, to uszkodzenia skóry, nerwów, czy narządów wewnętrznych.

Możliwe są również niepożądane reakcje pacjentów na środki podawane w czasie zabiegu. W przypadku nadwrażliwości na zaaplikowany podczas liposukcji środek, może dojść do wstrząsu. Za powikłania uznaje się również stany zapalne będące skutkiem zakażeń, przerosty w bliznach, oraz nieregularną, obwisłą skórę, w miejscu w którym dokonano odessania tłuszczu.

Pomimo kosztów związanych z zabiegiem, stosunkowo długiego i dokuczliwego okresu rekonwalescencjii, oraz możliwości wystąpienia nieprzyjemnych, nieestetycznych, a czasem nawet zagrażających życiu powikłań, liczba osób poddających się zabiegowi liposukcji wciąż wzrasta. Wiąże się to zapewne z tym, że ludzie decydujący się na tą operację, koncentrują się głównie na jej zaletach, a tych liposukcji niewątpliwie nie brakuje. Jest to metoda mało inwazyjna, a równocześnie niezwykle precyzyjna. Blizny, które pozostają po odessaniu tłuszczu mają długość od 1,5 mm do 2,5 mm i są praktycznie niewidoczne.

Utrzymywanie stałej wagi, unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, rezygnacja z alkoholu i papierosów, przyczyniają się do tego, że efekty operacji są trwałe. To z kolei ma najczęściej bardzo dobry wpływ na psychikę osób, które zdecydowały się na zabieg. Uzyskanie wymarzonej sylwetki zazwyczaj dodaje pewności siebie, poprawia samoocenę, a tym samym pozytywnie wpływa na aktywność życiową człowieka i na jakość jego relacjii z innymi ludźmi. Zdarza się jednak i tak, że osoby, które decydują się na zabieg mają poważne problemy z samooakceptacją. Niezależnie od tego jak dobrze będą wyglądały po operacji ich problem nie zniknie. Dlatego też, coraz częściej zaleca się, by pacjenci, którzy decydują się na operacje plastyczne byli również pod opieką psychologów, by rozmawiali z nimi nie tylko po operacji, ale też decydując się na nią, tak aby motywy tej decyzji były im rzeczywiście znane.

 acai berrys 900


cellulit
Inne artykuły: